SOSYAL MEDYA

Bu yaz diyet stresine son

Magazin

Bu yaz diyet stresine son

Yaz sezonun yaklaşmasıyla kilolarından memnun olmayanlar diyet telaşına şimdiden düştü. Katı kurallarla kilo vermeye, vücudunu forma sokmaya çalışanların günlük yaşantılarında diyet nedeniyle strese girdikleri günler başladı. İzmir’in önde gelen güzellik merkezlerinden Art’s Est Diyetisyeni Deniz Zünbülcan uyguladıkları “Reborn” diyet sistemi ile vücudunu forma sokmak isteyenlerin artık daha mutlu bir süreç geçireceklerini söyledi. Diyet uygulayanların bir çoğunun tüketmeden önce gıdaların kalorilerini hesapladığını bunun da stresi tetiklediğini ifade eden Zünbülcan “Çoğu kişinin tüketmeden önce neredeyse her besinin kalori hesabını yaptığı ve kendini diyet stresi altına soktuğu bu günlerde, önemli olan kalori değil doğru besinlerin, doğru zamanlarda yeterli ve dengeli şekilde tüketilmesidir” uyarısında bulundu.

MUTLULUKLA ZAYIFLAYIN

Diyetisyen Zünbülcan yaz sezonu öncesi incelmek isteyenlerin Reborn diyet ile hayal ettikleri vücuda, katı diyet kuralları uygulamadan ulaşabileceklerini belirtti. İstenilen kiloya, “mutlulukla doyarak” ulaşmanın mümkün olduğunu vurgulayan Zünbülcan, “Reborn ile klasik, eski diyet bilgileri ve katı kuralları yıkılırken rahat, eğlenceli, bilimsel, orijinal, renkli, nitelikli diyet ile yeniden doğarcasına kaliteli bir hayat sunuyoruz” dedi.

BU İŞ KATI DİYET KURALLARIYLA OLMAZ

İnce bir vücudun herkesin hayali olduğunu ancak asıl önemli noktanın sağlıklı bir vücuda sahip olmak olduğunu söyleyen Zünbülcan, diyet kelimesinin açlık ve yemek yememek ile anıldığına dikkat çekti. Oysa Yunanca’dan gelen ‘diata’ kelimesinin “yaşam tarzı” anlamı taşıdığını belirten Zünbülcan, “Yani kilo vermek isteyenler yasaklarla yaşamamalı yaşam tarzlarını düzenlemeli. Reborn diyet sistemi ile katı diyet kurallarını yıkarak hayalleri gerçekleştirmenin ve istenilen kiloda mutlulukla, doyarak yaşamanın mümkün olduğunu gösteriyoruz. Diyete ek olarak bölgesel yağlardan kurtulmak için zayıflama robotu da kullanıyoruz. Bölgesel yağları vakumlayarak soğuk-sıcak şoklayarak lenf kanallarına gönderen ve vücuttan atılmayı sağlayan vakumlu radyofrekans cihazları bizim işlerimize ek yardımcılar. Ek olarak zayıflayan kişinin bölgesel sıkılaşması ve selülit görünümünden kurtulmasını sağlar” diye konuştu.

YAŞAM KONFORUNUZ İÇİN

Folkart Tower’daki Art’s Est’e konuk olan Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Şeyda Atabay ise sağlıklı zayıflamanın karşısındaki en büyük engelin “stres” olduğuna dikkat çekti. Dr. Atabay, stresin hem çeşitli hastalıkları tetiklediğini hem de yaşam konforunu olumsuz etkilediğini belirten Atabay, “O yüzden zayıflamak isteyen kadınlar, stresten uzak durmalı. Art’s Est uzmanlarının diyet sistemini, stresten uzak bir zayıflama sunduğu için tercih ediyorum” dedi.

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Magazin Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI