Büyükşehir’in inşaatı tehlike saçıyor iddialarına Muhtar’dan yanıt geldi: Provokenin kimseye faydası yok!

Büyükşehir’in inşaatı tehlike saçıyor iddialarına Muhtar’dan yanıt geldi: Provokenin kimseye faydası yok!

İzmir’de bazı basın yayın organlarında yer alan Büyükşehir’in Kuruçay Mevkii’nde yapımı tamamlanmayan hizmet binasının tehlike saçtığı yönündeki iddialara yanıt veren Emir Sultan Mahalle Muhtarı Hüseyin Heptepe, inşaatın iddia edildiği gibi tehlikeli bir durum yaratmadığını ve gerekli önlemlerin alındığını ifade etti. Muhtar Heptepe, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gelen ekiplerle beraber inşaatın çevresini kapattık. Mahallelinin ve çocukların güvenliğini sağlamak bizim görevimiz.Gündemde konuşulacak başka konular varken, provokenin kimseye faydası yok” diye konuştu.

Hande Turan-Ege’ye Bakış/ Konak’ın Emir Sultan Mahallesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve yapımı henüz tamamlanmayan hizmet binasının çevreye tehlike saçtığı iddialarına Emir Sultan Mahalle Muhtarı Hüseyin Heptepe’den yanıt geldi. İnşaat halindeki yapının yan taraflarına dolan yağmur sularının birikmesiyle mahallede yaşayan çocukları tehlikeye attığı ve uyuşturucu bağımlılarının binayı mesken tuttuğuyla ilgili çıkan haberlerle ilgili gazetemize konuştu.

KAYNAK SUYU TAHLİYE EDİLDİ

Büyükşehir’in henüz tamamlanmayan yeni hizmet binası inşaat alanının çevresinde ve yer altı otoparkı olarak düzenlenen alana metrelerce yükseklikte su dolduğu yönündeki iddialara yanıt veren Muhtar Heptepe, ‘ İnşaat alanında ve otopark kısmında biriken suyun tehlikeli olduğu konusunda ben gerekli işlemleri başlatmak için iletişime geçtim. Daire Başkanımız Buğra Gökçe’ye bildirmemin ardından biriken kaynak suyunu İzmir İtfaiyesi ekipleriyle tahliye ettik. Yağan yağmur sonucu şuan biraz su birikti ancak bir çocuğun hayatını riske atabilecek boyutta bir tehlike yok. Su ayak bileğini geçmeyecek bir yükseklikte.Tehlikeli bir durum olması durumda bir mahalle muhtarı olarak ne gerekiyorsa yaparım. Orada bir çocuğun hayatını riske atabilecek bir durumun oluşmasına izin vermedik, vermeyiz.’ şeklinde konuştu.

POLİS EKİPLERİNE RAĞMEN KORUMALIKLAR ÇALINMIŞ

Çevresinde alana girişi engelleyecek herhangi bir koruma bulunmadığı ve çocukların sıcak havalarda serinlemek için inşaat alanına girip su birikintisinde yüzmeye çalıştığı ve uyuşturucu bağımlılarının o binayı mesken tuttuğu yönünde çıkan haberlere cevap veren Muhtar Heptepe, ‘İzmir Büyükşehir Belediyesi daha inşaat devam ederken binanın çevresine girişi engellemek ve güvenli bir çalışma alanı yaratabilmek adına sac korumalıklar koymuştu. Ancak pandemi döneminde inşaatın yanında 30 kişilik bir polis ekibi olmasına rağmen inşaatı çeviren sac levhalar yerlerinden sökülmüş ve çalınmış. Biz de tekrar inşaatın girişini kapatacak ve güvenliğin sağlayacak şekilde çevresinin kapatılması için gerekli yerlere başvurduk. Büyükşehir’den gelen arkadaşlar da bu çalışmayı yaptılar. Ayrıca Büyükşehir’den inşaatın güvenliğini sağlayacak bir görevli de talep ettik” dedi.

PROVOKENİN KİMSEYE FAYDASI YOK

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan hizmet binasının Kuruçay Mevkii’ne büyük fayda sağlayacağı konusunda mahalle olarak umutlu olduklarını vurgulayan Muhtar Heptepe, “Bu zamana kadar Emir Sultan Mahallesi’ne böyle bir proje gelmemişti. Hem bu çevrenin hem de burada yaşayan insanların kalkınabileceği, yerleşik alanda vatandaşların mülklerine değer katabilecek bir proje. Böyle güzel bir hizmet varken, insanları suçlamanın ve provoke etmenin hiç kimseye bir faydası yok. Emir Sultan Mahalle Muhtarı olarak burada olabilecek tüm sorunları çözmek ve çalışmak görevimdir. İnşaat alanının çevresi kapatılmış ve mahalleliye risk oluşturabilecek durumlar ortadan kaldırılmıştır. Çocuklarımız da güvendedir.” diye konuştu.