SOSYAL MEDYA

Ege Artı hayalleri gerçekleştirdi

Güncel

Ege Artı hayalleri gerçekleştirdi

 

İyilik Meleklerine ev sahipliği yapan Ege Artı Derneği’nin 55 engelli çocuğun eğitim masraflarına katkı sağlamak üzere düzenlediği Yeni Yıl Kermesi, İzmirlilerin akınına uğradı. Ege Artı Derneği Onursal Başkanı İnci Sancak, “Burada hayali gerçekleşen her çocuk bizler için dünyalara bedel. Gönülleriyle bize kucak açan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Engelli Bireylerin Eğitimi ve Geliştirme Derneği (Ege Artı), Bostanlı’daki C’mon People Kafe’de düzenlediği “Yeni Yıl Kermesi” ile çocuklara ışık oldu. Kermese Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, As Başkanı Koray Battal, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan’ın eşi Cansel Özalan başta olmak üzere bir çok kişi katıldı. Birbirinden güzel el emeği ürünler ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen yöresel lezzetlerin görücüye çıktığı kermeste, satılan ürünlerden elde edilen gelir 55 çocuğun eğitimiiçin kullanılacak.  Ege Artı Derneği Onursal Başkanı İnci Sancak, gönüllülerin ürünleriyle destek verdiği kermese İzmirlilerin  büyük ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

DÜNYAYA BEDEL

55 öğrencinin Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gördüğünü ve eksiklerinin tamamlanması için güzel bir adım atıldığını dile getiren Sancak, “Bu öğrencilerimizin eğitim giderleri tamamen dernek bünyesinden karşılanıyor. Ailelerinin de bu desteğe ihtiyacı var. Bu kermes ile hem katılanlar güzel vakit geçirdi hem de bir iyiliğe imza atmış oldular. Bu çocuklarımızla sadece bir kaç dakika geçirmek bile onların hayatında önemli değişiklikler sağlıyor. Mutluluğunuz için onları mutlu edin. Bu dünyaya bedel. Paha biçilemez” diye konuştu.

İZMİR’İN KALBİ İYİLİK DOLU

Kermeste engelli çocukların hayallerini yazdığı mektuplar da birer zarf eşliğinde ziyaretçilere dağıtıldı. Zarfı alanlarında içinde yazılan hayalleri gerçekleştirmek için elini taşın altına koyduğunu söyleyen Sancak, “Bu kentin kalbi iyilik dolu. Çok duygulu anlar yaşadık ve tüm ziyaretçilerimize bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

GÖNLÜMÜZE TAHT KURDULAR

Ege Artı Derneği Başkanı Aynur Şahin de yoğun ilgi nedeniyle büyük sevinç yaşadıklarını belirterek “İyi yürekliler ordusu hepimizin gönlünde taht kurdu.  Denizde bir damla dahi olsa destek veren herkese sonsuz teşekkürler. Bizler bu çocukların hayatına artılar katmak için çalışıyoruz ve bu konuda yalnız olmadığımız için çok mutluyuz” diye konuştu. Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Fahriye Tuğcu Erkan “Öğrencilerin tam zamanlı eğitim görmesi çok zorlu bir süreç.  Bunu  kolaylaştırmak için buradaki insanlar çok çaba gösterdi.  Muhteşem bir ekip var. Biz hayal ediyorduk onlar gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI