SOSYAL MEDYA

Folkart Academy’de güz dönemi başlıyor

Kültür Sanat

Folkart Academy’de güz dönemi başlıyor

Folkart Academy’nin 2018 yılıGüz Dönemi eğitimleri için kayıtlar açıldı. Güz Dönemi Tiyatro Atölyesi ön kayıtları www.folkartakademi.com internet sitesinden yapılabilecek. İzmir’de inşa ettiği yenilikçi yaşam merkezleri ile sektörünün öncü firmalarındanFolkart, sanata verdiği güçlü desteği Folkart Academy ile sürdürüyor. Geçtiğimiz 2017 yılı içerisinde yaklaşık 1000 kişiye tiyatro eğitimi verilen Folkart Academy bünyesinde, 2018 yılında toplamda 1200 kişiye tiyatro başta olmak üzere çeşitli sanat dallarında eğitim verilmesi planlanıyor. Folkart Academy’nin 2018 eğitim yılının ikinci yarısı olan Güz Dönemi için ön kayıtlar başladı. Folkart Academy’de 2018 yılı Güz Dönemi’nde 200 çocuk, 100 yetişkin olmak üzere toplam 300 kişi Tiyatro Atölyesi’nde alanında uzman ve ünlü isimlerden eğitim alacak. 60 kişi Halk Oyunları ve 60 kişi de Salon Dansları eğitimi alacak. 2018 Bahar Dönemi’nde oluşturulan Polifonik Koro’ya sınavla seçilecek 50 kişi eklenerek, eğitim alacak. Sınavla Tiyatro ve Çağdaş Dans/Bale Özel Yetenek Sınıfları’nda da eğitimler devam edecek. Tüm alanlar için başvurular, internet üzerinden folkartakademi.com adresinden yapılabilecek. Başvurular, 7 Ekim 2018 tarihinde Pazar günü sona erecek.

TİYATRO ATÖLYESİ

Tiyatro Atölyesi’ne başvuranlar için 10 Ekim 2018 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Asıl ve yedek listeler belirlenecek. 6-14 Yaş Grupları için 200 kişilik, Yetişkin Grubu için 100 kişilik kontenjan bulunuyor. Sonuçlar 11 Ekim 2018 tarihinde internet sitesi üzerinden duyurulacak. Kurada kazanan isimler 15 Ekim-18 Ekim 2018 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilecekler. İlk ders 20 Ekim’de verilecek.Eğitimler 5 hafta sürecek, 18 Kasım’da tamamlanacak.

HALK OYUNLARI

Halk Oyunları branşında ‘’ZEYBEK’’ eğitimini Sedat Buldan verecek.Sınıf kontenjanı 60 kişi olarak belirlendi. Katılımcılar, noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek. Eğitim süresi 10 hafta olacak. 18 ve üstü yaşlar katılabilecek.

SALON DANSLARI

Sosyal Latin Dansları kapsamında,Baransel Zorlu eğitmenliğinde salsa ve bachata kursları Bahar Dönemi’ndeki gibi yeniden açılacak. Eğitim süresi 10 hafta olacak. Kurayla belirlenen 60 kişiye eğitim verilecek. Bu gruba 18 yaş ve üstü kişiler katılabilecek.

POLİFONİK KORO

Folkart Academy Güz Dönemi’nde geçtiğimiz Bahar Dönemi’nde kurulan Polifonik Koro eğitimlerine devam edecek. Geçtiğimiz dönemden seçilen 50 kişiye, yeni 50 kişi daha eklenerek toplamda 100 kişi eğitim alacak. Koro seçmeleri yetenek sınavı ile olacak. Eğitimler 26 Ekim’de başlayacak 28 Aralık 2018’de son bulacak.

BALE EĞİTİMİ

Geçtiğimiz Bahar Dönemi’nde seçilen 6-14 yaşları arasındaki 60 öğrenci de bale eğitimlerini sürdürecek. Eğitimler 24 Kasım’da başlayacak, 23 Aralık’ta son bulacak.

ÖZEL YETENEK SINIFI

Bahar Dönemi’nde binlerce kişi arasında Tiyatro Özel Yetenek Sınıfı’na seçilmiş öğrenciler de Güz Dönemi’nde eğitim almaya devam edecekler. Dersler 20 Ekim’de başlayacak ve 10 hafta sürecek.

Ayrıca Çağdaş Dans ve Bale Özel Yetenek Sınıfı’na geçtiğimiz dönem sınavı kazanarak eğitime hak kazanmış 30 kişi de eğitimlerini sürdürecek. Eğitimleri 24 Kasım tarihinde başlayacak.

FOLKART ACADEMY EĞİTİM KADROSU

Volkan Severcan, Bora Severcan, Hülya Savaş, Ziya Kürküt, Şule Demirezen, Candan Günay, Meltem Yorulmaz, Gürol Tonbul, İbrahim Raci Öksüz, Yeşim Alıç, Sim Tolga, Şafak Ersözlü, Bora Seçkin, Hasan Alptekin, İbrahim Sarıtaş, Murat Kodallı, SonkanDamcıoğlu, Baransel Zorlu, İrem Ersoy, Yüksel Aymaz, Sedat Buldan, Bahar Ersözlü, Pınar Özer, Nüket Sevgen.

EDİTÖRE NOT:

FOLKART ACADEMY HAKKINDA

Folkart Academy’de 2017 yılının “Bahar Dönemi”nde 15 bin kişinin başvurduğu Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nin eğitim programıyla 400’ü çocuk olmak üzere, toplamda 628 kişiye eğitim verilmişti. İleri seviyede tiyatro eğitimi almak için seçilen 28 özel sınıf öğrencisi ise alanında uzman tiyatro sanatçılarından ve eğitmenlerinden eğitim almıştı. Alınan eğitim sonrasında Folkart Academy’nin ilk meyvesi Sersefil Müzikali olmuştu. Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde eğitim alan 28 özel sınıf öğrencisi üstün bir performans sergileyerek, “Sersefil” isimli müzikali 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sahnelemişti. Folkart Academy öğrencilerinin profesyonel tiyatro oyuncuları ile birlikte rol aldığı müzikal, Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde İzmirlilerle buluşmuştu. Folkart Academy’de yoğun ilgi gören 2017 yılı “Bahar Dönemi”nin ardından “Güz Dönemi” eğitimlerinde de 300 kişi eğitim almıştı. Özel Yetenek Sınıfı öğrencileri dahil 2017 yılında Folkart Academy bünyesinde yaklaşık 1000 kişiye eğitim verilmiş oldu. Folkart Academy 2018 yılında ise sadece Tiyatro alanında eğitim verilmedi. 2018 yılının Bahar Dönemi’nde bale, halk oyunları, sosyal latin dansları, çağdaş dansbranşlarında da eğitimler verilmeye başlandı. Ayrıca bir de polifonik koro kuruldu.Folkart Academy’nin mezuniyet töreni 4 Haziran 2018 tarihinde Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Ayrıca Folkart Academy’nin 28 özel sınıf öğrencisi ünlü sanatçı Volkan Severcan’ın da rol aldığı, skeçlerden oluşan Güle Güle Kabare isimli oyunu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sahnelediler.

 

 

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Kültür Sanat Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI