Göztepe, Edremit deplasmanı hazırlıklarına başladı

Göztepe, Edremit deplasmanı hazırlıklarına başladı

Oktay Güçtekin – Ege’ye Bakış/ Zorlu Karşıyaka karşılaşması ardından verilen 2 günlük ara sonrası Kadınlar Voleybol 1. Lig A Grubunda 6. Haftada oynayacakları Edremit Belediye Altınoluk maçı hazırlıklarına bugün gerçekleştirdikleri antrenman ile başlayan Göztepe de antrenör İlker Alkan ve kaptan Cansu Hoag Ege’ye Bakış’a açıklamalarda bulundu.

Olaylı geçen Karşıyaka maçı sonrası 6. hafta da oynayacakları Edremit Belediye Altınoluk maçı hazırlıklarına bugün gerçekleştirdikleri antrenman ile başlayan Göztepe’de teknik direktör İlker Alkan kendilerini maça taktik ve teknik açının haricinde psikolojik olarak hazırlamaları gerektiğini söyledi.

Cumartesi oynan Karşıyaka maçı sonrası takımına normalden fazla izin verdiğini dile getiren Alkan ” Karşıyaka maçından sonra 2 günlü bir dinlenme verdik. Normalde pazar günü maç yapar pazartesi ara verir ve  salı günü antrenmanlara öyle başlardık, ancak cumartesi günü 12’de salona girip 9.30 da salondan çıkabildik ondan dolayı takıma artı bir gün daha dinlenme verdim” dedi.

”Mental olarak hazırlanmamız lazım”

Edremit Belediye Altınoluk mücadelesi için hazırlıklara başladıklarını dile getiren Alkan ”Bugün ilk antrenmanımızı yapacağız, Karşıyaka önemli bir rakipti, bizim yaklaşık 3 ayda kurduğumuz takıma karşı onlar 3 senelik bir oluşumun içindeydiler, bu bizim için bir okyanustu belki de, bütün hafta bu maçın stresini yaşadık, maç anında yaşanan olayların stresi de buna eklendi, bu yüzden Edremit maçı bizim için daha önemli bir hale geldi. Son 2-3 maçtır kaybeden ve çıkış arayan Edremit  kendi sahalarında galip gelmek isteyeceklerdik. Deplasmanlar herkes için oldukça zor, ancak biz şimdi Karşıyaka galibiyeti sevincini ve mutluluğunu bir kenara bırakıp maratonun devam ettiğini sporcularımıza anlatmalıyız. Teknik ve taktik çalışmadan çok belki de mental olarak hazırlanmak Edremit maçı için daha önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

”Karşıyaka maçı geride kaldı”

Edremit Belediye Altınoluk’un sezona iyi başlayamamasına rağmen güçlü bir kadroya sahip olduğunu ifade eden kaptan Cansu Hoag  ” Edremit deplasmanına gideceğiz ,iyi takım onlarda, çok iyi başlayamadılar ama tecrübeli ve iyi takımlar. Onlarda bu karşılaşmayı galibiyet için oynayacaklar. Onlar içinde bizim maçımız çok önemli . Bizde Karşıyaka maçından sonra deplasmandan puan çıkarmak istiyoruz, Edremit deplasmanında alacağımız galibiyet lig de elimizi rahatlatacak. Karşıyaka maçı güzeldi evet galibiyet ile ayrıldık ama artık o maç geride kaldı ve önümüzdeki maçlara odaklanacağız” dedi.