SOSYAL MEDYA

HEPİMİZ BİRER FETHİ’YİZ…

Yazarlar

HEPİMİZ BİRER FETHİ’YİZ…

Terör, terörizm; Toplumlara korku salmak, yıldırmak, kaos yaratmak dil, din, renk, cinsiyet ayırımı yapmadan silahlı, psikolojik, fiziksel, zihinsel, algı oluşturmaktır. Terör akla gelebilecek her türlü insanlık dışı davranışların toplandığı bir şiddet yoludur.

15 Temmuz FETÖ İşgali Sonrası Küresel Terör Daha Bir Hortladı…

30 yılı aşkındır ülkemiz terörle kararlılıkla mücadele etmektedir. 21. yy da Dünya ülkeleri küresel terör sorunuyla karşı karşıyadır. Terör olayları sadece ülkemizde yaşanmıyor. Almaya, Amerika,İngiltere, Fransa , Belçika, İspanya’da Vb. Diğer ülkelerde de yaşanmaktadir. Ülkemizi yıllardan beri sözde tehdit eden, hain PKK terör örgütü, her zaman ki gibi maşa olarak Küresel güçler tarafından kullanılmaktadır. FETÖ terör örgütü de aynı desteği avrupanın değişik illerinden almaktadır. Türkiye’yi geçmişte sağ solla bölemeyenler, darbelerle bölemeyenler, ülkemizi vesayet altına alamayanlar, terör örgütlerince vesayet altına acaba alabilir miyiz? Türkiye’nin kalkınmasını önleyebilir miyiz.? Diyerek, düşünerek, terör olaylarına bazan dolaylı sözlü destekle,r bazan da mühimmat, eğitimsel lojistik yardımı ile destek olmaktadırlar. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi, işgali, terörü sonrası ülkemiz üzerinde Küresel terör daha bir hortladı. İŞİD DEAŞ, PYD, PKK , FETÖ. Kayseri, İstanbul Arena, Reina, ve İzmir.. Arka , arkaya gelen metropol şehirlerimizdeki terör saldırıları..

Hepimiz Birer Fethi’yiz..

Geçen yıl , takvim yaprakları 5 Ocak 2017 Saat 16.10 ‘nu gösterdiğinde, yine eli kanlı terör, alçak yüzünü, hain kalleş yüzünü, bu kez İzmir ‘de gösterdi. İzmir Bayraklı Adliyesi terör saldırısında, canını feda eden şehit Polis Memuru Fethi Sekin, bombalı aracı fark etti, son mermisine kadar çatıştı büyük bir faciayı önleyip şehit düştü. Kahramanca çatışması, yüreğiyle, kurşunların üzerine gitmesi, bir kahramanlık göstergesi bir Vatan aşkı bir Bayrak aşkıydı. Teröre, teröriste yiğitçe meydan okumaydı. Milyonların kahramanı oldu. Adliyedeki polis nöbet kulübesine günlerce çiçek ve notlar bırakan Vatandaşlar “Sen İzmir halkının ikinci HASAN Tahsin’isin.” Ve ”Mekanın cennet olsun” diye yazdı. O günlerde sokaklarda hatırlarsanız yaşlısı, genci ,çocuğu, ”Hepimiz birer Fethi’yiz.” diyenleler, bağıranlarla doldu taştı. Şehit gakgoş (Elazığ’lı) yiğit polis memuru , Fethi Sekin’in cenazesinde. Çatışmada adliyede görevli mübaşir Musa Can da vurularak yaşamını yitirdi, şehit düştü.

Terör Örgütlerinin,Karşısında Duramayacağı Tek Güç Vardır. O da Kardeşliktir.

Bölge insanımızla, Kürt kimlikli vatandaşlarımızla, PKK terör örgütünü kesinlikle ayırmak lazım. Aslında üzerinde durulması, hemen anlaşılması gereken en önemli konu budur. Daha bir pür dikkat, oyunlara gelmeden, kitle şiddet yanlısı psikolojisinden uzak durmak ve sukunet içinde hayırlara duacı olmak. Daha bir kardeşçe , daha bir ülke toprağının değerini bilmek, kenetlenmek. Sevgiyle ve yine sevgiyle kenetlenmeliyiz, karşı durmalıyız terör örgütlerine. Sevgi bizim kırılma noktamızdır. Unutmayalım, Allah dünyayı sevgiyle yarattı. Uyandığınız güne sevgiyle başlıyorsanız o zaman doğru yoldasınızdır.

Terör Bölgesinden Lanet Yağdı…

Düşünüyorum da; Ülkemin şehidi 1′ de olsa yürek yanıyor, 10′ da olsa yanıyor, 100 ‘ de olsa yanıyor. Sayı artıkça mı? Duyarlı ve farkına varacağız bu kirli oyunlara bu insanlık dışı vahşete. Bu bitmez entrikaların, sözde özgürlük, halkların kardeşliği, alt kimlik, üst kimlik acitasyon kavramlarıyla. Şunu net anlamalıyız ve bilmeliyiz ki; PKK terör örgütü asla Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir.Bunun en güzel örneğini geçen önceki yıllar da bölge insanının hendek/ terör olaylarında, Surda, Cizre’de, Mardin’de, Yüksekova’da Vb. Yerlerde terör olaylarında bölge halkının PKK’ya olan lanet tepkilerini,bayraklarla terörü protesto etmelerini, gördük, izledik duyduk. Bölgenin masum ve temiz kalpli insanlarını terör anlayışından, hassasiyetle uzak tutmak ve özellikle çocuklarımıza sevgi elini hep uzatmalıyız.
Bu Ülke, Çanakkale Damarlarında Olduğu, Yaşandığı Gibi Birdir. Olmaya da devam Edecektir. Yahya Kemal’in dediği gibi ; “Türkçe ağzımızda anamızın sütü gibidir.” Ve Dağlarca’nın dediği gibi “Ses Bayrağımız dır.”
Ülkenin Aziz Milleti, Kurtuluş savaşında, 15 Temmuz Terör İşgalinde, Çanakkale Damarlarında Yaşandığı Gibi Birdir. İridir, Diridir..
Terör bir siyaset oluşumu değildir. Bir kimlik, bir mezhep, bir demokrasi anlayışı asla değildir. En önemlisi insanlık hiç değildir. Tamamen ve tamamen bir vahşettir. İnsanlık dışı davranış bozukluğudur, alçaklıktır. Gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize rahmet diliyor, bir Fethi gider, bin Fethiler geliriz. Hepimiz birer Fethiyiz. Rahat uyu şehidim. Ülken seninle gurur duyuyor, Doğduğun topraklar gakgoşlar diyarı Elazığ seninle gurur duyuyor.Ailen seninle gurur duyuyor. Verdiğin en anlamlı mesajın ise , Kürdüyle, Türküyle teröre karşıyız, yeri geldiğinde canımızı veririz oldu. Meslektaşlarına,milletine güç verdin, görev aşkı verdin, daha bir Vatan sevgisi verdin. Kahramanlık örneği oldun. Onlar da seninle gurur duyuyor.Bizler de gurur duyduk,
Nur içinde yat Elazığ’ın yiğit Şehiti.Mekanın Cenneti nur olsun. Şehitlik yıl dönümünde rahmetle , saygıyla minnetle anıyoruz.
Yeni yıla girerken, Ülkemiz insanına sevgiyle dolu, el ele kardeşlk duyguları içerisinde toplumsal huzurun yakalandığı sağlıklı bir yıl olması dileklerimle. 30.12.2017
Gökhan İlhan/Sosyolog-Yazar

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Yazarlar Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI