SOSYAL MEDYA

İzmir Fashion Week’te muhteşem final

Güncel

İzmir Fashion Week’te muhteşem final

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ve Rönesans Ajans işbirliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile yapılan ve 3 gün süren İzmir Fashion Week, muhteşem final gecesi ile noktalandı. İzmir Arena’da yapılan ve sanat ile modanın iç içe geçtiği organizasyon kapsamında 8 defile moda severlerle buluşurken, Fashion Week’te ilk kez yapılan çocuk defilesi izleyenleri büyüledi.

Ayşe Kaşlıoğlu Kids Couture’nin çocuk tasarımlarının tanıtıldığı defile ile başlayan final gecesi, çocukların ünlü mankenlere taş çıkartırcasına yaptığı şovlarla izleyicilerden tam not aldı. Sonrasında Loft markasının defilesi ile devam eden gece, Murat Acar’ın birbirinden güzel abiye ve gelinlik tasarımlarının yer aldığı defile ile son buldu.

Çabalarımız boşa gitmiyor

İzmir’in moda kenti kimliğine katkı sağlamak için düzenledikleri 3 gün süren İzmir Fashion Week’in çok renkli geçtiğini dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, İzmir’e sanat ve modanın iç içe geçtiği dolu dolu 3 gün yaşattıklarını söyledi. Genç tasarımcıların oldukça yaratıcı tasarımlarının görme imkanı bulduklarını anlatan Özden, sanatsal bir anlatımla giysilerin moda severlere sunulduğunu kaydetti. Kurumların iş birliği ile yapılan etkinliğin kent içinde örnek teşkil ettiğini anımsatan Özden, “Türkiye’de yapılan Fashion Week organizasyonlarında ilk kez çocuk defilesi de İzmir’de gerçekleştirildi ve oldukça büyük ilgi gördü. Eğitim kurumlarına da bu organizasyon ile destekler verildi. Gelinlik tasarım yarışmalarımızda da derece alan tasarımcılarımızın bu organizasyonlarla artık sektörde kendilerini kabul ettirdiklerini gördük. Bu da çabalarımızın boşa gitmediğini göstermesi bakımından sevindirici. Bundan sonra daha büyük desteklerle bu tip organizasyonların yaygınlaşmasını ve İzmir’in moda alanında ismini daha çok duyurmasını istiyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI