SOSYAL MEDYA

“İzmir Türkiye’nin Güzellik İhtiyacını Karşılıyor”

Magazin

“İzmir Türkiye’nin Güzellik İhtiyacını Karşılıyor”

All Ajans Şirketler Grubu Kurucusu Mert Arı ve ekibi “Âlâ” dizisi seçmeleri için Betül Gündoğar tarafından İzmir’de ağırlandı. Mert Arı, İstanbul’da karakteri canlandıracak bir başrol bulamayınca rotayı İzmir’e çevirdiklerini belirtti. Organizasyon All Ajans’ın İzmir Temsilcisi olan Betül Gündoğar’ın katkılarıyla Ocak ayının 27’sinde İzmir Bayraklı da gerçekleşti.
Mert Arı, “İstanbul ayağındaki seçmelere 1200’den fazla aday katıldı ve bunlardan sadece 46’sı başarılı oldu. Ana Cast olarak 4 başrolümüz var ama diziye ismini veren “Âlâ” karakteri hala eksik. Oyuncuları tamamlamak adına oyuncu seçimleri için Betül Gündoğar aracılığıyla İzmir’e geldik” dedi. Arı, “Başrol ve iki Ana Cast oyuncu bulmaya geldik. Burada rakipler çok fazla evet model, manken seçmeye gelmiş olsaydık olurdu. İzmir, Türkiye’nin model, manken ihtiyacını karşılayan bir fabrika benim gözümde ancak oyuncu olarak yetenekler eksik, geliştirilmesi gerekiyor. Madende işlenmesi gereken mücevherlere benzetebiliriz. İzmir’li kızlar Türkiye’nin güzellik ihtiyacını karşılıyor” diye konuştu.
Çok Kaliteli Olacak
Arı, “Âlâ karakterinde hard, dominant, iş kadını görünümlü psikopat birini arıyoruz. Çünkü Âlâ karakteri iki çete liderinin başı olan bir kadın olacak daha çok oyuncular arasında Deniz Çakır’a benzeyen biri olabilir” dedi. Âlâ karakterinin bulunabileceği en iyi yer İzmir olabileceğini belirten Arı, “Çünkü İzmir’in kadınları doğuştan bakımlı yani kendini geleceğe en temelinden hazırlıyorlar. Ancak bizim için oyuncu yeteneği ön planda olduğu için bulamadık” diye ekledi.
Âlâ karakteri oyuncu seçimlerine Ankara’da devam edeceğini bildiren Arı, “Orada bulamazsak Antalya, o da olmazsa Adana’ya gideceğiz. 12 Şubat’ta sete çıkmamız lazım. Ayrıca filmin sponsorları bu hafta kendini açıklayacak. İnternet dizimiz Âlâ en az Ay Yapım’ın Fi dizisi kadar kaliteli olacak. Dizi, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en geniş kapsamlı senaryosunu barındırıyor” dedi.
Şimdiye kadar izlediğimiz dizilerin puzzleın bir parçası olduğunu şimdi ise puzzleın tamamını göreceğimizi ifade eden Arı, “Dizi de, gizli gay, lezbiyen var. Sert, sadist, delikanlı, psikopatlar, sem çocukları bin bir çeşit karakter bulunuyor” diye ekledi.

Magazin Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI