İzmirli Başkanlar ‘evde kal’ dedi mutfağa girdi. Menemen mi, Gopes Balığı mı?

Koronavirüsle mücadele kapsamında ‘Evde Kal’ çağrısını yineleyen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy kollarını sıvadı ve evinin mutfağında menemen yaptığı videoyu sosyal medya hesabından yayınladı. ‘Menemen’de Menemen yenir ve en güzel Menemen’i ben yaparım. Fatih Gürbüz Başkanım sen evde kalınca ne yapıyorsun?’ diyerek Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’e meydan okudu. Gürbüz, Aksoy’un meydan okumasına Foça yoğurdu ile Yoğurtlu Gopes Balığı yaparak karşılık verdi ve Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’a meydan okudu.

Ege’ye Bakış/ Koronavirüs salgının tüm dünyayı ve Türkiye’yi derinden etkilediği bu süreçte virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler devam ediyor. Hükümetin ve yerel yönetimlerin vatandaşlara yaptığı ‘Evde Kal’ çağrılarına tüm siyasiler ve tanınmış kişiler de uyuyor. İzmir’de de evde kal çağrılarına uyulması ve vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak kalmasını sağlamak için belediye başkanları özel çaba gösteriyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında evde kal çağrısını yineleyen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, sosyal medya hesabından evde kaldığını duyurdu. Evinde mutfakta kollarını sıvayan Aksoy menemen yaparak Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’e meydan okudu.

Aksoy’un meydan okumasına cevabı gecikmeyen Gürbüz  ‘Serdar başkanımın meydan okuması üzerine Koronavirüs salgını nedeniyle herkese #EvdeKal çağrısı yaptığımız bugünlerde ben de evde kaldım ve ailem için Foça’nın dillere destan yoğurdu ile Yoğurtlu Gopes Balığı yaptım. Ekrem Başkanım sen evde kalınca ne yapıyorsun?’ şeklinde yanıtladı ve Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’a meydan okudu.