SOSYAL MEDYA

İZTO tarihinde ilk kez iki kadın aynı komiteden meclise girdi

Ekonomi

İZTO tarihinde ilk kez iki kadın aynı komiteden meclise girdi

 

Geride bıraktığımız, kıyasıya yarışın yaşandığı İzmir Ticaret Odası seçimlerinde, tarihi bir ilk yaşandı. 133 yıllıkOdanın tarihinde ilk kez; iki iş kadını aynı komiteden meclise girdi.52.Reklam, Kamuoyu, Açıkhava, organizasyonkomitesinden birlikteseçime giren,Filiz Avcı Belet ve NurayEyigele İşleyen zorlu yarıştan başarıyla çıktı.

İlklerin kentinde, bir ilk daha başarmak…

Filiz Avcı Belet ve Nuray Eyigeleİşleyen; meslek teşkilatlarında temsil hakkını elde etmelerini değerlendirirken; açıklamalarda da bulundu. Son dönemde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenen ve meclis temsilciliği yapan Belet; İzmir’in ilklerin kenti olduğunu hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü; “İzmir; Cumhuriyet tarihinin ilk ekonomi kongresini toplayan bir kent.İzmir Ticaret Odası da iş dünyasının gelişimine yönelik sayısız başarılı işe, projeye imza atmış örnek bir kuruluş. Üstelik İzmir; ilk kadın bakanı, kadın rektörü, baro başkanı, diş hekimi, ilk kadın modacıyı da çıkaran bir kent. Meslek kuruluşumuzun tarihine geçmiş olmak onur verici. Bu tablonun güçlenmesi için,var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Filiz Avcı Belet; bundan sonraki süreçte de üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek; 52.grubun kadınlara verdiği değere ve kendilerine inanan meslektaşlarına da teşekkür etti. Mahmut Özgener başkanlığındaki İZTO yönetimine başarılar dileyip, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi.

Değer yaratanlara fırsat verin…

Fuarcılık sektörünün önemli isimlerinden Nuray Eyigele İşleyen “Toplumsal hayatın her alanında ve STK larda “önce insan” diyerek kadın ve erkeğin her alanda temsil edilmesi sorunların çözüm anahtarıdır. Dünya nüfusunun yarısını temsil eden kadınların STK larda ve yönetim kademelerinde yer almaları gerekmektedir’’dedi.

 

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Ekonomi Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI