SOSYAL MEDYA

KalDer, Ege Bölgesinde Atağa Geçiyor

Güncel

KalDer, Ege Bölgesinde Atağa Geçiyor

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi, Nisan ayından sonra KalDer Ege Bölgesi Şubesi olarak yola devam edecek. KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Çömden, alınan kararla birlikte Ege Bölgesindeki etkinliklerinin artacağını ve daha çok kurum ve kuruluşa ulaşacaklarını söyledi. Çömden, “Nisan ayından sonra KalDer Ege Bölgesi Şubesi olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Böylelikle Ege bölgesindeki Aydın, Denizli, Muğla, Uşak, Manisa ve İzmir’deki firmalara daha kolay ulaşacağız. İl temsilcilikleriyle birlikte zaman ve mesafe açısından da tasarruf sağlayacağız. Amacımız firmalara daha iyi hizmet götürmek ve etkinliklere katılımı artırmak. Bunları yaparken gönüllülük esasıyla hareket ediyoruz. Hem aktif, hem de katkıda bulunabileceğimiz üyelerle temas halinde olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

KOBİLERE ULAŞACAĞIZ

Mükemmellik modelini daha çok büyük kuruluşların uyguladığına dikkat çeken KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Çömden, KalDer olarak KOBİ’lere de ulaşmak istediklerini kaydederek şunları söyledi: “Ülkemizdeki işletmelerin % 90’ını KOBİ’ler oluşturuyor. KalDer olarak ülkemize hem istihdam hem de önemli katma değer sağlayan KOBİ’lere ulaşmak istiyoruz. Her alandaki kalite standartlarının yükseltilmesi amacıyla EFQM kalite modelini yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bunun için KOBİ’lerin başarılı yöneticileriyle bir araya gelerek çeşitli eğitimler ve sohbet toplantıları düzenleyeceğiz”

BU YILKİ TEMA “SINIRSIZ LİMİT”

Bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nun temasının “Sınırsız Limit” olarak belirlendiğine dikkat çeken Muhsin Çömden “Sınırsız Limit aslında bir çelişkiye işaret ediyor. Hiçbir şeyin sınırsız olmadığını, tam tersine sınırlı kaynaklarla iş yapma zorunluluğumuz olduğunu vurguluyor. Kaynakların verimli kullanılması günümüz rekabet koşullarında büyük önem taşıyor. Bu konuda yine her yıl olduğu gibi iş dünyasından profesyonel isimler ve akademisyenleri İzmir’de ağırlayacağız ve onlar da bizimle değerli deneyimlerini paylaşacaklar” diye konuştu.

KALİTEDE YOL GÖSTERİCİ OLACAĞIZ

KalDer olarak, ülkenin refah seviyesinin yükseltilmesini esas aldıklarının altını çizen Muhsin Çömden, sözlerini şöyle sürdürdü: “Asıl vizyonumuz, dönüşüme liderlik edip iş ve yaşam kalitesine yön göstermektir. Bu durum ülkemiz için de geçerlidir. Bu ortaya konan vizyon bizlerin sorumluluğunu daha da artırıyor. İzmir şubesi olarak üye sayımızı daha da artırmak için çalışıyoruz. Geçen yıl % 30 oranında bir artış sağladık. Bu yıl da aynı ivmenin süreceğini öngörüyoruz. İkinci hedefimiz ise eğitim. KalDer olarak aramıza katılan yeni üyelere ücretsiz eğitimler verdik. 2018 yılında da bu uygulamaya devam edeceğiz. Bunların yanında sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve organize sanayi bölgeleriyle de görüşme halindeyiz. İkili ilişkileri geliştirerek oralarda da kalite modelleri uygulamalarının yaygınlaşması için çalışacağız. Kendimizi her platformda tanıtıp daha çok insana dokunacağız. Düzenlediğimiz eğitimler, saha ziyaretleri ve sohbet toplantılarıyla üyelerin arasındaki bağlantıyı da güçlendireceğiz”

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI