SOSYAL MEDYA

Kendi Küçük, Yüreği Büyük…

Güncel

Kendi Küçük, Yüreği Büyük…

10.sınıf öğrencisi Aybala Nisa Kesici yarışmadan kazandığı ödülü Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağışladı. Özel İzmir Amerikan Koleji 10. Sınıf öğrencisi Aybala Nisa Kesici, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ nin düzenlemiş olduğu “İzmir’ in 150 Yıllık Yerel Tarihine Genç Bakış” yarışmasında arkadaşı Kaan Keskin ile beraber kazandığı mansiyon ödülünün kendine düşen payını hasta çocuklara bağışladı.

Daha Önce de Hasta Çocuklara Kitap Okudu

Bağışını,Okulundaki Tarih Öğretmeni Sema Gür ile Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Birsen Tuğlu’ya teslim eden Aybala Nida Kesici, okulundaki Kitap Okuma Kulübü ile daha önce hastaneyi ziyaret ettiklerini ve hasta çocuklara kitap okuduklarını belirtti. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesini ilk o zaman gördüğünü söyleyerek şöyle devam etti: “Yarışmadan para ödülü kazanınca bu parayı, daha önce kitap okuyarak manevi destek sağladığım hasta çocuklar için kullanılması amacıyla Hastane ’ye bağışlamaya karar verdim.”

Bu Yaşta Bu Duyarlılık…

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma HastanesiBaşhekim Yardımcısı Uz. Dr. Birsen Tuğlu’da yapılan bağışın kendileri için çok kıymetli olduğunu, Aybala’nın bu yaşta bu duyarlılığa sahip olması karşısında çok etkilendiğini belirterek, kendilerine teşekkür etti. Aybala Nida Kesici ve Tarih Öğretmeni Sema Gür daha sonra hasta çocukları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI