SOSYAL MEDYA

Kullanılmayan Bilgisayarlar, Okula Laboratuvar Oldu

Eğitim

Kullanılmayan Bilgisayarlar, Okula Laboratuvar Oldu

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ‘Mavi Garaj’ isimli sosyal sorumluluk projesiyle Emine Lahur Ortaokulu’na Bilgisayar Laboratuvarı kazandırdı. MaviBahçe’de kurulan atölyede, AVM ziyaretçilerinin bağışladığı bozuk, kullanılmayan bilgisayarlar gönüllülük esasıyla tamir edilip, bakımları yapıldı. Faaliyetlerine devam edecek olan Mavi Garaj isimli atölyenin devamı gelecek olan etkinliklerinde tüm ziyaretçilerin, yardım kampanyasına katılabileceği bildirildi.

Tamir Edildi Bakımları Yapıldı

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, imece usulü yürütülen Mavi Garaj isimli sosyal sorumluluk projesi ile İzmir’deki bir okula bilgisayar laboratuvarı kurulmasını sağladı. Kampanyaya katılan İzmirliler, evlerinde, iş yerlerinde kullanmadıkları arızalı bilgisayarları, MaviBahçe’deki danışma noktasına teslim etti. MaviBahçe’de oluşturulan Bilgisayar Tamir Atölyesinde bilgisayarlar tamir edildi, bakımları yapıldı. Daha sonra yenilenen cihazlar ile Emine Lahur Ortaokulu’na Bilgisayar Laboratuvarı kuruldu.

Gönüllüler Çalışabiliyor

Bilgisayar tamiri ve yenilenmesinde gönüllüler de çalışabiliyor. Bilgisayar tamiri konusunda bilgisi olmayan gönüllüler, uzman personel eşliğinde görev alarak projeye katkı sunabiliyor. Atölyede bilgisayar tamiri için gerekli tüm ekipmanlar yer alıyor. Bilgisayarlar danışmaya teslim ediliyor ve atölye çalışmalarına başlanacak güne kadar depolanıyor.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi hakkında

MaviBahçe, İzmirli bir yatırım grubu tarafından, İzmirlilerin istek, ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına uygun, çocukları ve arkadaşlarıyla buluşup keyifli vakit geçirebilecekleri, su ve yeşille iç içe doğal bir ortamda alışveriş yapabilecekleri, İzmirli bir kent meydanı olarak hayal edilerek tasarlandı. MaviBahçe Kent Meydanı’nın yalnız Karşıyaka’nın değil tüm İzmir’in ve yakın Ege illerinin “Toplanma, Buluşma, Yemek Yeme, Eğlenme ve Alışveriş Etme Yeri” olması, alışverişin havasını değiştirmesi ve diğerlerinden çok farklı bir deneyim sunması hedeflendi.  MaviBahçe’de Ege mimarisinin birçok detayını görebilirsiniz. MaviBahçe’nin mimari RoyHiggs’e göre Ege mimarisinin en öne çıkan yani mutlu, huzurlu ve keyifli olması. Bu yoldan çıkarak, MaviBahçe’nin mimarisinde canlı renkler, malzemeler, teraslar, sular, gölgeler, cumbalar, balkonlar, beyaz pergolalar, ferforje detayları, peyzajı, saat kulesi gibi İzmir’e has mimari detaylar kullanılarak İzmirli bir “keyif ortamı” yaratıldı. Kısmen açık, kısmen kapalı 4 mevsim içinde rahatlıkla ve keyifle dolaşılabilecek, konfor şartları yüksek bir yaşam merkezi geliştirildi. Tam ortasında palmiye ağaçları, begonvil, yasemin ve Ege’ye özgü çiçekler ile bezenmiş bol havuzlu güzel ve geniş bir bahçe yapıldı. Bu geniş bahçe, havuz ve su öğeleri, tüm Mavişehir’in nefes alanını oluşturacak şekilde düşünüldü. MaviBahçe’de ailenin tüm fertlerinin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek bir marka karması oluşturuldu. 220’nin üzerinde ulusal ve uluslararası marka ideal büyüklükteki mağazaları ve en geniş koleksiyonlarıyla, İzmir’in en geniş mağaza karmasına sahip olan MaviBahçe Moda’nın ve alışverişin yeni merkezi oldu. MaviBahçe’de; 52 adet ünlü restoran ve kafeye de yer verildi.  Bunların içinde ünlü restoran ve kafeler kadar yerel lezzet sunan firmalar da var. İzmir’in en geniş restoran, kafe karmasını aynı mekanda bir araya getiren MaviBahçe, yemek yeme, eğlenme ve sosyalleşmenin yeni adresi oldu. MaviBahçe’deki 3500 m2’lik alanda İzmir’in en nitelikli çocuk katı ve eğlence merkezi çocuklar için hizmet veriyor. İçinde çocuk kuaförü, çocuk tuvalet ve el yıkama mekanları, her türlü çocuk eşyası satan mağaza, yemek, eğlence, eğitim ve aktivite alanları ile çocukları ve ailelerinin ihtiyaçları karşılanırken aynı zamanda güzel vakit geçirmeleri sağlıyor. İzmir’in ilk IMAX sineması, Cinemaximum’un işleteceği 11 konforlu sinema salonuyla beraber, MaviBahçe’de açıldı. Mavibahçe’nin 2000 araç kapasitesine sahip otoparkı ve VIP vale hizmeti mevcut

Ece Türkiye Hakkında

İstanbul merkezli “ECE Türkiye”, Ekim 2000’de Alışveriş Merkezi sektöründe Avrupa lideri olan Alman “ECE” tarafından kurulmuştur. Bir yatırım ve hizmet firması olan ECE Türkiye, Alışveriş Merkezlerinin geliştirilmesi ile ilgili olarak mimari ve konsept planlama, proje yönetimi, kiralama, Alışveriş Merkezi yönetimi, bütçeleme hizmetleri ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü aynı çatı altında toplamaktadır. Türkiye’nin en prestijli Alışveriş Merkezlerinden olan İstanbul’daki MIPIM Ödülü sahibi Marmara Park, Maltepe Park, MetroCity, Aqua Florya, Axis İstanbul ve Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, Ankara’da ANKAmall ve ACity, Eskişehir’de Espark, Afyonkarahisar’daki Park Afyon, İzmir’deki MaviBahçe, Antalya’daki TerraCity ve Antalya Migros Alışveriş Merkezi ile Bursa’daki Sur Yapı MARKA Alışveriş Merkezi ECE Türkiye tarafından başarıyla yönetilmektedir. ECE farklı ve etkin yönetim anlayışı ile perakende dünyasına yön verirken, ECE Türkiye de yeni yatırımları, geliştirmekte olduğu projeler ve yenileme projeleri ile Türkiye pazarında büyümeye devam etmektedir. Firmanın planlama aşamasında pek çok projesi mevcuttur. ECE Türkiye, pazardaki köklü tecrübesi, projeye özel sunduğu hizmetler, yenilikçi konseptler, herbir projeye göre farklılaşan marka ve kiracı karması, yüksek profesyonelliği, uzmanlığı,  müşteri odaklı stratejisi ve güçlü performansı ile perakende sektörünün geleceğine yatırım yapmaktadır.

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Eğitim Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI