SOSYAL MEDYA

O müdüre ne oldu? Bayır: “Görevden alındı” Milli Eğitim: “İnceleme başlatıldı”

Güncel

O müdüre ne oldu? Bayır: “Görevden alındı” Milli Eğitim: “İnceleme başlatıldı”

İzmir Atatürk Lisesi mezuniyet töreninde onuncu yıl ve İzmir marşlarının okunmasına karşı çıkan okul müdürü Selamettin Demirhan’a karşı yapılan eylemde İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Demirhan’ın Vali Erol Ayyıldız’ın talimatıyla görevden alındığını açıkladı. Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri, olayla ilgili inceleme başlatıldığını söyledi. Büyük tepki çeken müdürün akibeti merak konusu oldu.

Tüm yurtta tepkilere neden olan olayla ilgili Atatürk Lisesi Mezunları Derneği, bugün saat 16.00’da okulun Lozan Meydanı’nda bulunan kapısı önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların da destek verdiği eylemde İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı okunurken “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atıldı. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, eylemden 40 dakika önce Milletvekili Atilla Sertel’le birlikte Vali Erol Ayyıldız’ı ziyaret ettiklerini, konuyu anlattıklarını ve bunun üzerine Ayyıldız’ın telefonla İl Milli Eğitim Müdürü’nü arayarak görevden alınması talimatı verdiğini açıkladı. Bu açıklama sevinçle karşılanırken Bayır, “Bu haber yarın sabah resmi olarak medyaya düşer. Eğer görevden alma gerçekleşmezse yarın yine buradayız” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri ise, okul müdürü Selamettin Demirhan’la ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığını bunun dışında bir açıklama yapamayacaklarını ifade etti.

Zihniyet sorunu

Atatürk Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Murat Saraç da, olayla ilgili çok büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “Kurtuluş Savaşı ve Mustafa Kemal Atatürk adına adanmış marşlar altında siyasi neden aramak, bu ülkenin geleceğini şekillendirecek gençlerin anlık tepkilerini bastırmaya çalışmak abesle iştigaldir. Artık yeter diyoruz. Çünkü bu kişisel hatalardan kaynaklanan bir durum değil, zihniyet sorunudur” dedi.

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI