Sınav yerine 200 metre kala korkunç kaza!

Sınav yerine 200 metre kala korkunç kaza!

Adana’da, Yükseköğretim Kurumu Sınavı için ailece, babaları Aldülmelik Bozdağ’ın kullandığı otomobille yola çıkan Ayşe-Songül Bozdağ kardeşler, geçirdikleri trafik kazası nedeniyle sınava giremedi. 

Kaza, saat 09.00 sıralarında, Atakent Mahallesi Afetevleri Caddesi’nde meydana geldi.

DHA’nın haberine göre, Ayşe- Songül Bozdağ, YSK’ya girecekleri Atakent İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gitmek için anne Remziye Bozdağ ve erkek kardeşleri Hüseyin Bozdağ ile birlikte, babaları Aldülmelik Bozdağ’ın idaresindeki 33 HF 976 plakalı otomobille yola çıktı. Ancak baba Bozdağ’ın direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, refüje çıkıp, aydınlatma direğine çarptı.

Hurdaya dönen araçta sıkışan baba, anne, erkek kardeş ve Ayşe- Songül Bozdağ, vatandaşların ihbarıyla gelen CANKUR ekipleri tarafından kurtarıldı. 

Vatandaşlar, çimenlerin üzerine yatırılarak ilk müdahaleleri yapılan yaralılara, güneşten etkilenmemeleri için evlerinden getirdikleri havlularla gölgelik yapmaya çalıştı.

Yaralılar, daha sonra ambulanslarla çevredeki hastanelere götürüldü.

ADANA'DA BABALARI TARAFINDAN OTOMOBILLE YUKSEKOGRETIM KURUMLARI SINAVI'NA GIRECEKLERI OKULA GOTURULEN AYSE ILE SONGUL BOZDAG KARDESLER, TRAFIK KAZASI GECIRMELERI NEDENIYLE SINAVA YETISEMEDI. FOTO: GULSAH OZGEN/ADANA,(DHA)

OKULA  200 METRE VARMIŞ 
Ayşe-Songül Bozdağ’ın babalarının kullandığı otomobilin kaza yapması sonucu yaralandıkları kazanın, sınava girecekleri Atakent İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 200 metre mesafede olduğu ortaya çıktı.

Hastanede tedavi edilen yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.