SOSYAL MEDYA

Tugay: “Stat için sırtımda taş taşırım”

Güncel

Tugay: “Stat için sırtımda taş taşırım”

CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, katıldığı bir radyo programında vatandaşlardan gelen “stat yapılacak mı” sorularına, “Yalıdaki alana Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından o stat yapılacak. İnşaatında taş taşımaya hazırım” dedi. Tugay, radyo programı sonrasında Selçuk Yaşar Spor Tesisleri’ne giderek genç futbolcularla bir araya geldi.

HASSAS BİR KONU

Karşıyakalılar için yalıdaki alana stat yapılmasının hassas bir konu olduğunu ve bunun bilinci içerisinde hareket ettiğini belirten Tugay, şunları söyledi: “Yalıdaki alan benim için de özel bir alan. Orası başka bir amaçla değerlendirilemez. Karşıyaka Belediyesi’nin burada bir engelleme yapması söz konusu değildir. Oraya stat yapılmamasını benim de Karşıyakalıların da vicdanı kabul etmez. Ben inşaatında taş taşımaya hazırım. Oraya stadı Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi değil, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yapması gerekiyor. Bu konuyla ilgili belediyenin engeli olmadığı gibi süren bir dava da yok. Top bakanlıkta ve bizden ne istenirse yapmaya hazırız. Araç, işçi temin etmeye ve kendim de dahil çalışmaya hazırız. Stat için aklıselim bir proje ile yapımını gerçekleştirmeliyiz.”

“HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIM”

Tugay radyo programı sonrası Selçuk Yaşar Tesisleri’ne giderek burada Karşıyakalı futbolcularla buluştu. Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 5 yıl süreyle sıkıntılarla ilgileneceğini belirten Tugay, “Beni ağabeyiniz olarak görün.  Belediye Başkanı seçildikten sonra sizin ve kulübünüzün her zaman yanında olacağım. Kim ne derse desin yakanızdaki armanın değeri asla küçülmez. Büyük Atatürk’ün armasında Türk Bayrağı’nı taşıma izni verdiği kulüptür Karşıyaka. Benim hedefim 5 yıl içinde kulübümüzün süper lige çıkmasıdır. Sizlerden ricam elinizden gelenin en iyisini yapmanızdır” diye konuştu. Tugay’a ziyareti sırasında Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

 

 

 

 

 

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI