SOSYAL MEDYA

Türk Eczacıya Fransa’dan Altın Madalya

Güncel

Türk Eczacıya Fransa’dan Altın Madalya

Aromaterapi konusunda uluslararası alanda çalışmaları bulunan Uzman  Eczacı Hülya Kayhan’ın Kurucusu olduğu Art De Huile; Fransa’nın Paris kentinde gerçekleşen uluslararası BID Kalite Kongresi’nde Altın Kategorisi’nde Dünya Toplam Kalite ve İnovasyon ödülünü aldı.

Aktardan Aldığı Alıç Çayını İçen Kadın ile Başlayan Başarı Öyküsü

İspanya Teknik Üniversitesi tarafından aday gösterilen Art De Huile markasının doğuşu, Eczacı Kayhan’ın başarı öyküsünü anlatıyor. Tıbbi Aromaterapi ürünlerini bünyesinde barındıran ve Türkiye genelinde sadece eczane bayilikleri bulunan markanın doğuşu hakkında bilgi veren Kayhan, bu yola çıkmasında üç yıl önce eczanesinde tanık olduğu bir olayın etkisinin büyük olduğunu söyledi. İstanbul’daki eczanesine üç yıl önce aktardan Alıç Çayı alıp kullanan bir kadının geldiğini belirten Kayhan, “İstanbul’daki eczaneme gelen bir hasta kadın, aktardan Alıç Çayı alıp kullanacağını söyledi. Ben de kendisine, ‘Yüksek dozda kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsunuz, aynı etkiye sahip bu çayı kesinlikle kullanmamalısınız’ diyerek uyardım. Çayı içen kadının ayaklarında hematom ve iç kanama gelişti. Gittiği hastanede yapılan tüm tetkiklere rağmen hastalığının oluşum nedeni ortaya çıkartılamadı. Hasta kadın doktordan çekindiği gerekçesiyle Alıç Çayı içtiğini söylememiş. Hastaneden taburcu olan kadın daha sonra benim eczaneme geldi. Çok kötü durumdaydı.’O çayı içtin değil mi’ diye sorduğumda, ‘evet içtim ama hastanede bıraktım’ yanıtını verdi. Kadının birkaç gün sonra yaşamını yitirdiği haberini aldık, çok üzüldük. İngiltere, California, İspanya ve İtalya’da 1.5 yıl boyunca eğitim alıp bilgilerimi güncelledikten sonra bu işe girdim. Aromaterapi yolculuğumuz böyle başladı’ dedi.

İspanya Üniversitesi Aday Gösterdi

Tıbbi Aromaterapi ürünlerinin yer aldığı bir marka oluşturan Kayhan, ülke genelinde eczacılar, doktorlar, tıp fakültesi ve eczacılık fakültesi öğrencilerine Aromaterapi eğitimleri veriyor. Geçtiğimiz günlerde yarattığı marka dünya çapında bir ödüle layık görüldü. Uzman  Eczacı Hülya Kayhan’ın Kurucusu olduğu Art De Huile; Fransa’nın Paris kentinde gerçekleşen uluslararası BID Kalite Kongresi’nde Altın Kategorisi’nde Dünya Toplam Kalite ve İnovasyon ödülünü aldı.Ödül verilirken, liderlik, planlama ve karar verme, müşteri memnuniyeti, çevreye saygı, kurumsal sosyal sorumluluk, inovasyon, yenilik ve teknoloji, mükemmellik, toplam kalite yönetimi gibi kriterler gözetiliyor. Kongreden gönderilen mektupta İspanya Teknik Üniversitesi’nin firmayı ödüle aday gösterdiği belirtildi.

Doktorlarımızın da Kullanması Bizi Mutlu Ediyor

Art De Huile kurucusu Uzman Eczacı Hülya Kayhan, ödülün ne kadar doğru bir yolda olduklarının bir göstergesi olduğunu söyledi. Tedavi süreçleri kanıtlara dayalı olan aromaterapi ürünleri ürettiklerini belirten Kayhan, eğitim çalışmalarına da ağırlık verdiklerini söyledi. Türkiye’de eczacılar ve doktorların  katıldığı aromaterapi eğitimleri düzenlediklerini belirten Kayhan, “Aromaterapi konusuna eczacılarımızın,doktorlarımızın ve halkımızın ilgisi her geçen gün artıyor. İlginin artması ve aromaterapinin gerek eczacılarımız gerekse doktorlarımız tarafından tedavi aşamalarında kullanılması bizi mutlu ediyor. Kalite Kongresi tarafından aldığımız ödül mutluluğumuzu ve başarımızı taçlandırdı” diye konuştu.

 

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI