SOSYAL MEDYA

TÜRKAV İzmir Ülkücü Şehitlere Anma Töreni Düzenledi

Güncel

TÜRKAV İzmir Ülkücü Şehitlere Anma Töreni Düzenledi

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) İzmir Şubesi 5 Haziran 1983 yılında sabah saatleri asılarak şehit edilen Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ı mezarları başında andı.

 

 

TÜRKAV İzmir Şubesi her yıl olduğu gibi, bu yıl da Ülkücü Şehitleri unutmadı. 5 Haziran sabahı asılarak şehit edilen Halil Esendağ ve Selçuk Duracık mezarları başında dualarla anıldı. Anma törenine katılan ‘Gül Hüznü’ isimli kitabın yazarı Taş Medreseli Mehmet Karanfil Ülkücü Şehitlerin mezarı başında anılarını ve idam sabahını anlattı. Katılımcıların duygusal anlar yaşadığı anma törenine Milliyetçi Hareket Partisi 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı TÜRKAV üyesi Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, çok sayıda sendika başkanı ve temsilcisi de katıldı.

TÜRKAV İzmir Şube Başkanı Birol Demirci Pınarbaşı Hacılarkırı Mezarlığında sabah namazının ardından gerçekleştirilen anma töreninde yaptığı konuşmasında, ‘Vakfımız şükürler olsun ki her yıl minnettar olduğumuz şehitlerimizin kabri başında Kur-an’ı Kerim okumayı, dualar etmeyi bize nasip ediyor. Bazı tuhaf karakterli kişilikler oluştu, kendi kimliğine yabancı, sonradan olma ve sonradan görme… Türk Milliyetçisi olduklarını söylerler, Ülkücü dünya görüşünü savunduklarını beyan ederler, sol grupların üç fidan olarak bildikleri Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hayat hikayelerini bilir ve paylaşırlar fakat ne yazık ki Ülkücü Hareketin darağaçlarında şehadete ulaşmış kahramanların geride bıraktığı o acıklı ve mahzun hayat hikayelerinin farkında bile değillerdir. Bizler destanlaşan Ülkücü Hareketin şehitlerini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Onlara hem bizlerin hem de tüm Türk Milletinin vefa borcu vardır. Kara Eylül cuntacılarının darağaçlarında aramızdan aldıkları şehitlerimiz Halil Esendağ ve Selçuk Duracağı rahmet ve minnet ile anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.’ Dedi.

 

Kabir başında Kur-an’ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Devamını Oku
İlginizi Çekebilir..

Güncel Kategorisinden Diğer Haberler

YUKARI